Sedm tajemství perfektních vlasů

01.05.2013 14:35

Je nám jasné, že jako všechny ženy toužíte po tom, mít vlasy každý den tak perfektní, jako když právě odcházíte ze salónu. Mluvili jsme se ženami, které mají různé typy vlasů, ale jedno mají společné. Všechny mají perfektní vlasy. Tady je několik tajemství, které nám prozradily.

Perfektní vlasy s Omega 3 od Oriflame ; www.orif24.cz

Vlasy myjte střídmě. Je obecně známé, že příliš časté mytí způsobuje jejich vysušení. Pokud si vlasy myjete jednou týdně, budou zase plné nečistot a mastnoty.

Tajemství perfektních vlasů je mytí každý třetí den. Výsledek vás naprosto ohromí. Střídejte šampón a kondicionér, aby si vaše vlasy nikdy nezvykly na jeden druh produktů. Střídáním mezi produkty zakoupenými v obchodě a těmi zakoupenými v salónu nejen ušetříte, ale dodáte tím vašim vlasům rozmanitost, takže nikdy nebudou jednotvárné.

Nepřehánějte to s česáním. Téměř všechny ženy se kterými jsme hovořili nepoužívají během dne hřeben. Mnohé dokonce češou své vlasy jen ihned po mytí. Další radou je použití hřebenu s pouze přírodními vlákny, ty jsou totiž k vašim vlasům mnohem šetrnější.

Zdravé a silné vlasy nemají rády horký vzduch a většina žen, se kterými jsme hovořili své vlasy suší pouze přirozeně. Pokud je vysušení fénem nezbytně nutné, snažte se jej omezit na 1x týdně a použijte nejchladnější sušící režim.

Vlasy pravidelně přistřihávejte. Je to nejjednodušší cesta, jak se zbavit roztřepených konečků. Možná proto ženy s perfektními vlasy říkají, že roztřepené konečky nemají – vlasy si totiž nechávají pravidelně zastřihávat (každé 3 měsíce nebo dokonce každých 6 týdnů).

Většina žen, se kterými jsme hovořili si vlasy buď nebarví vůbec nebo pouze nepravidelně. Vlasy si barvěte pouze na zakrytí šedin nebo k přidání jemných melírů. Dramatická změna barvy vašich vlasů a příliš barevných experimentů může vést k jejich vážnému poškození a dodává vlasům “krepatý” vzhled.

Životospráva bohatá na vitamíny (vitamín A) a živiny, vlasům nesmírně prospívá… tak to aspoň vidí naše poradkyně. Vápník posiluje jejich vlasy i nehty a mnohé přísahají, že rybí tuk - Omega 3 mastné kyseliny, dělá s jejich vlasy i nehty naprosté divy. Za vyzkoušení nic nedáte!

Omega 3, Kód:15397

zdroj: Oriflame